IP Adresi Bulma

IP adresi bulma nasıl yapılır, biraz bunlardan bahsedeceğiz. Öncelikle artık kendi IP adresinizi kolaylıkla bulabilecek, tarayıcı üzerinden gerekli olan hizmetleri tamamlayabileceksiniz. ip-adres.com, kullanıcılar için özel bir IP adresi bulma kısmı tasarlamıştır. Bunun için anasayfamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Anasayfamıza geldiğinde ekranda ortada yer alan numaralar, internet bağlantısı kurduğunuz cihazınıza tahsis edilmiş ip adresidir.

Bir Kişinin IP Adresini Bulabilir miyim?

Bulabilirsiniz. Fakat bunun için biraz bilgisayar kurdu olmak gerekli! Çünkü IP adresi bulma konusunda internet sağlayıcıları ciddi önlemler almaktadır. Bir kişinin ip adresini alabilmek için temelde karşı taraf ile kullandığınız cihazın iletişim halinde olması gerekmektedir. Yani aranızda yapılan bir dosya transferi ile karşı tarafın IP adresini kolayca bulabilirsiniz. Bunun için cookie işleme, tracking ve logging yazılımları mevcut. Bu uygulamalardan birisini kullanarak, network seviyesinde iletişim kurulan IP adreslerini dinleyebilir; iletişim halinde olduğunuz kaynakların IP adreslerini kolayca elde edebilirsiniz. Buna örnek olarak “fast resolver” programını deneyebilirsiniz.

IP Adresi Bulma: Fast Resolver

IP Adresi Bulma: Fast Resolver

Gereksiz hiç bir detay barındırmayan program, işleme başlamak için kullanıcıdan host’u ve IP adresini girmesini talep ediyor. Daha sonra bunların çözümlenmesine başlıyor ve karşınıza IP adres aralığını, hatta her IP adresi için MAC adreslerini de çıkarabiliyor.

Ayrıca tam olarak önlem demek doğru olmamakla birlikte, IP numarasını anlık olarak değiştiren programlar var. İnternette geliştirilmiş ve ücretsiz olarak sunulmuş bu tip programları indirerek, 5-10 saniye arasında farklı bir IP adresiniz olabilir.

IP Adresinden Adres Bilgisi Elde Edilir mi?

Evet. Bunun için karşı tarafın IP adresini öğrenmek yeterli olacaktır. Adres bilgisine sahip olmak için, sunulan form üzerine karşı tarafın IP numarası yazılır, daha sonrasında ise internet hizmetinin nerede sinyal verdiği ortaya çıkar. Türkiye’de yeteri kadar altyapı olmaması nedeniyle, bir IP adresinin net olarak hangi adreste kullandığını bulmak zordur. Yakın bölge bilgisi alabilir ama tam olarak sağlıklı bir ev adresi bilgisini almanız güç olacaktır.