IP Adresi Değiştirme

IP adresi değiştirme konusuna ilişkin yaptığınız araştırmaları tek bir alan altında toplamak ve sizlere fikir vermek adına buradayız! Şimdi gelelim, IP adresi değiştirme konusuna. Aslen bu hizmet, iki farklı şekilde algılanmaktadır;

  • İnternet tarayıcınıza ait olan IP adresini değiştirme
  • DNS ayarları üzerinden IP adresini değiştirme

Tamamen birbirinden bağımsız olan bu iki farklılık, aynı zamanda farklı alanlara hitap etmektedir. Bu sebeple doğru bir uygulama yapmak açısından önceliğinizi hangi hizmeti kullanmak istediğinizden yana belirlemek gerekmektedir.

IP Adresimi Nasıl Değiştirebilirim?

IP adresi değiştirme konusunda yapmanız gereken şey oldukça basit. Bunun için iki farklı formül öneriliyor;

  • Modeminizi bir kez kapatıp, açmanız dahilinde otomatik olarak internet sağlayıcınız sizler için bilgisayarınıza tanımlı olan IP adresinizi değiştirmektedir.
  • Bir diğer yöntem ise IP adresi değiştirme konusunda hizmet sunan programları indirmek! Otomatik olarak 5-10 saniyede bir IP adresinizi basitçe değiştiren bu uygulamalar, kesin ve kalıcı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

DNS Ayarları Üzerinden IP Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu oldukça basit! Yapmanız gereken şey öncelikle “Ağ Bağlantılarım” kısmına girmek. Daha sonra açılan pencereden “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir” seçeneğine tıklamalı, “Internet protokol 4” ‘ü seçip, burada bulunan alana “Manuel IP adresi tanımla” demelisiniz. Daha sonrasında ise belirlediğiniz DNS ayarlarını uygulayabilir ve değişimi yapabilirsiniz.

IP adresi değiştirme konusunda günümüz kullanıcılarının büyük bir bölümü geniş bilgi edinebileceği yazılar aramaktadır. Bu formüller üzerinden daha kapsamlı ve kaliteli sonuç elde etmenize yardımcı olan sitemiz, sizlerin akıllarında soru işareti olan tüm detayları ele almaktadır. En cazip hizmet seçeneklerinden bu yönde faydalanmak ve konulara ilişkin bilgi edinmek adına sitemizi araştırabilirsiniz. DNS ayarı için güncellemeler yaparken, hangi tarayıcıyı kullandığınızın önemi de çok yüksektir. Örneğin Yandex kullanıyorsanız, Yandex DNS ayarları her zaman daha hızlı bir internet kullanmanızı sağlayacaktır. Buna göre farklı IP ve DNS değerlerini internetten bulmak mümkündür. ip-adres.com sizler için IP adresi değiştirme konusuna dair açıklamalar sunuyor, fikir edinmenize yardımcı olmayı ihmal etmiyor.