IP Sorgulama

Günümüzde bir ip adresinin nasıl sorgulanacağı en çok merak edilen konulardan birisi. Bu konuda en önemli olan faktörlerden birisi öncelikle güvenilir sitelere başvurmak. Çünkü pek çok site sizlerin IP numaralarını doğru bir şekilde sunamamaktadır veya yanlış ip adresi göstermektedir. IP Sorgulama genel olarak FPS oyuncularının ihtiyaç duyduğu bir gereksinimdir. Sunucudan banlanma ya da uzaklaştırma cezası alındığı zaman, genellikle bu cezayı aşmak adına kullanılan aktif IP adresleri sorgulanır. Sonrasında da uygun metodlardan birisi ile IP adresi değiştirilir.

IP Adresimi Nasıl Değiştirebilirim?

Eğer dinamik bir IP adresi kullanıyorsanız, IP adresinizi değiştirmek için yapmanız gereken şey modeminizi bir kez kapatıp, yaklaşık 30sn bekledikten sonra açmak olacaktır. Bu sayede internet bağlantısı geldiği an IP adresiniz değişmiş olacaktır. Eğer statik bir IP adresi kullanıyorsanız, internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçip IP adresinizin değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Yasaklanmış olduğunuz sunucular ile bağlantı kurmak bu sayede basit bir hale dönüşecektir. IP Sorgulama hizmetleri ve diğer tüm ayrıntıları sitemizde yer alan ilgili bölümlerde görebilirsiniz.

IP Sorgulama Neden Önemli?

IP Sorgulama, genel olarak sizlerin kendi IP adresinizi tespit etme, tarayıcı üzerinden dilediğiniz sitelere bağlantı kurmak için önemlidir. Aynı zamanda 5 saniyede bir IP değiştirme programları da mevcuttur. Bunu kurarak her an IP adresinizi değiştirebilirsiniz.

Çok yakında “IP Sorgulama” servisimiz ile bir IP adresinin atandığı adres bilgilerine ulaşabileceksiniz. En kısa sürede ip sorgulama servisini kullanıma açacağız.