Yandex DNS Ayarları

Günümüzün en sık tercih edilen internet tarayıcılarından bir tanesi de Yandex. Peki, Yandex üzerinden yasaklı sitelere giriş yapmak ya da diğer sitelere bağlantı hızınızı güçlendirmek ister misiniz? Sıfırdan bir Yandex tarayıcısı kurduğunuz zaman, Yandex direkt olarak sizlerin otomatik DNS ayarlarından faydalanmanızı sağlar. Bu oldukça basit bir filtreleme çözümüdür. Ama dilediğiniz gibi güncellemeler yapabilir, Yandex DNS Ayarları ile yasaklı sitelere girişinizi yapabilirsiniz.

Yandex DNS

Ortalama olarak ülkemizde 3 milyon kişinin tercihi olan Yandex Browser, hızı ve kullanımı bakımından sadeliği sebebiyle kitlelerin ortak buluşma alanı haline dönüşmüştür. Bu sebeple Yandex DNS Ayarları yapabilmeniz için sizlere bazı alternatif yöntemler sıralayacağız.

Yandex DNS Ayarları nasıl değiştirilir?

Tarayıcınızdan standart ayarlardan vazgeçme kısmını işaretlemeli, açılan bölümlere ise Yandex DNS Ayarları konusunda şu değerleri yazmalısınız:

  • 77.88.8.8 – 77.88.8.1

Bu DNS ayarlarıyla beraber artık sorun yaşamadan tüm yasaklı sitelere bağlantı kurma durumu söz konusu olabilir. Güncellemelerden hemen sonra otomatik olarak değişim sağlanmadıysa, bir kez modeminizi kapatıp açmanızı öneriyoruz. Bu yöntemler dahilinde düşünüldüğü zaman artık yasaklı sitelerin tamamına erişmek mümkün olabiliyor.

Aileler için Yandex DNS ayarları!

Aile filtrelemesi yapmak istiyorsanız, Yandex DNS Ayarları konusunda muhteşem bir çözüm sunuyoruz. Çocuğunuzun veya aile bireylerinizin pornografi içeren sitelere girmesini istemiyor musunuz? O halde sunulan değerleri değiştirip, bu yönde bir çözüm önerisi elde edebilirsiniz.

  • 77.88.8.7 – 77.88.8.3

Aile filtrelemesi konusunda en iyi çözüm önerisini sizlerle buluşturduk. Bu yönde bir hizmetin keyfini sürmek ve kaliteli sonuçlar almak bakımından Yandex DNS Ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Yandex güvenli DNS ayarları!

Yandex’in bir diğer sunduğu hizmette güvenli DNS ayarları. Bu DNS ayarları söz konusu iken, ülke standartları içerisinde yasaklı olan hiçbir siteye bağlantı kurulamaz! Özellikle aileler, VPN programı gibi alternatif çözüm üreten bireyleri için bu tip ayarlamalar yapmaktadır.

  • 77.88.8.88 – 77.88.8.2

Dilediğiniz Yandex DNS Ayarlarını seçebilir, bu yönde internetinizi kaliteli bir şekilde kullanabilirsiniz. Web adresimiz sizleri bilgilendiren yazı içerikleri sunmaya devam edecektir. Bizi takip etmeyi ihmal etmeyin.