Open DNS Ayarları

Google DNS ayarlarının artık bazı internet sitelerine giriş yapamamasından kaynaklı, kullanıcıların büyük bir bölümü rotayı Open DNS Ayarlarına çevirdi. Bunun için yapılması gereken şey oldukça basittir. Ağ Bağlantılarınız üzerinden güncelleyebileceğiniz ve daha sonrasında kullanım ortamı oluşturabileceğiniz bu muhteşem uygulama, sizlerin yasaklı olan sitelere giriş yapmanızı ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Giriş konusunda size hız kazandıran ve tüm yasakları ortadan kaldıran sağlıklı sitelere yönelmek sizlerin kalıcı sonuçlar almasını sağlayacaktır. Şimdi gelelim bu ayarlamaların nasıl yapıldığına…

Open DNS Ayarları

Open DNS Ayarları Nasıl Yapılır?

Öncelikle “Ağ Bağlantılarım” kısmına giriş yapılmalıdır. Karşınıza çıkan internet sağlayıcınıza sağ tıklayıp, “özellikler” kısmına basmalısınız. Internet protokolü 4 seçeneğini belirleyip, buraya kolaylıkla Open DNS Ayarlarınızı girebilirsiniz. En sık tercih edilen Open DNS Ayarları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • 208.67.222.222 – 208.67.220.220

Eğer bu DNS ayarı sizlerin internetini hızlandırmadı ve yasaklı sitelere girişinize erişim vermediyse alternatif yollara başvurabilirsiniz.

Alternatif Yol Nedir?

Tabii ki VPN programları! Günümüzün tartışmasız en çok tercih edilen ve kalıcı çözümler sunan bu uygulaması, her geçen gün yaygınlaşmakta ve daha fazla kitle tarafından tercih edilmektedir. Bu yönde sizlere kaliteli ve öncü bir hizmet sunmak adına çalışan sitemiz, alanında kapsamlı hizmetleri direkt olarak ele almanıza yardımcı olmaktadır. ZenMate, Open DNS Ayarlarının işlemediği bölümlerin en çok tercih edileni konumundadır. Bu yönde siz de ZenMate veya diğer VPN uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Başka bir Open DNS mevcut mudur?

Hayır. Open DNS Ayarları konusunda hizmet veren tek DNS adresi yukarıdadır. Fakat son dönemlerde ülkemizde yasaklanmış bazı sitelere bağlantı kurmak bakımından Open DNS Ayarları da yeterli olmayabiliyor. Bu sebeple daha kalıcı çözümler elde etmek adına VPN türü programlara yönelmek sizlere ayrıcalık sunacaktır.

Mobil telefonuma Open DNS Ayarları Yapabilir miyim?

Maalesef. Operatör destekli olarak DNS ayarlarınızı değiştirmeniz olanaksızdır. Bunun dışında ise Wi-Fi kısmından bağlantı kursanız dahi, herhangi bir şekilde sizlerin DNS ayarlarıyla oynama olanaklarınız yoktur. Bu sebeple ya mobil VPN kurmalı ya da farklı sitelere yönelmeniz gerekmektedir.