Yasaklı Sitelere Giriş

Günümüzde birçok kişi, Yasaklı sitelere giriş yapabilmek adına ekstra programlara veya DNS ayarlarına ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizde yer alan kurallara göre cinsel içerikli veya toplumun sağlığını tehdit eden sitelerin birçoğuna ulaşmak söz konusu değildir.  Bu gibi sitelere giriş yapmak adına bazı ufak tefek ayarlamalar yapılabiliyor. Şimdi sizlere sunacağımız yazımız dahilinde sitelere direkt olarak bağlantı yapabileceğiniz ayrıntıları sunuyoruz.

DNS Ayarlarını Değiştirebilirsiniz!

İnternet hizmetinizin bağlı olduğu, otomatik olarak IP algılama seçeneğiyle bu tür sitelere bağlantı kurmak mevcut değildir. Yapılması gereken şey protokol ayarlarını güncellemek, bu noktada sunulmuş olan IP adreslerine bağlı kalmaktır. Yasaklı sitelere giriş yapabilmek adına DNS ayarlarının güncellenmesi gerekmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen IP adresleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • 4.2.2.1 – 4.2.2.2
  • 208.67.222.222 – 208.67.220.220
  • 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Bu DNS ayarları dahilinde, Yasaklı sitelere giriş konusunda herhangi bir sorun yaşamaz ve direkt olarak bağlantı kurabilirsiniz. Fakat bazı internet hizmeti sunan firmalar, var olan IP adresleriyle yasaklı sitelere giriş yapıldığını fark ettiği için, güncellemelerini bu yönde sağlamıştır. Bu sebeple artık DNS adresiyle de bağlanamama gibi problemler yaşandığı zaman alternatif yöntemlere değinmek daha doğru olacaktır.

VPN Kurmak!

Günümüzde VPN, aktif olarak tercih edilen bir hizmet olarak göze çarpmaktadır. Özellikle sosyal ağların bir dönem yasaklanması ile popülerlik kazanmış VPN uygulamaları, protokol ve IP bağlantılarını yurtdışı destekli almasından dolayı sorun yaşamadan bağlantı kurabilmenizi kolaylaştırmaktadır. Bu yönde en çok tercih edilen program ise ZenMate’dir. ZenMate, tarayıcılara bağlı olarak çalışır ve internetinizi yavaşlatmaz! Farklı olarak sunulan VPN programlarının büyük bir bölümü, online olduğu zaman tarayıcınızı ve internetinizi inanılmaz derecede yavaşlatmaktadır. Bu sebeple kullanışlı ve deneme sürümü olarak sunulan programlara yönelmek doğru olacaktır.

Deneme sürümü dolan programlar için uygun fiyatlarla lisans satın alabilirsiniz. Yıllık olarak sunulan ücretlendirmeler dahilinde Yasaklı sitelere giriş herhangi bir sorun yaşamadan sağlanabiliyor. Bu yöntemleri gözden geçirebilir, site bağlantıları sağlarken ayrıntıların önemini göz önünde tutabilirsiniz. Web adresimizi takip ederek Yasaklı sitelere giriş konusuna ilişkin ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.