Youtube DNS

Youtube, bazı internet hizmetlerinde DNS ayarı olmadan bağlantı kurulması mümkün olmayan bir video portalıdır. Bu sebeple kullanıcılar Youtube’den faydalanmak adına DNS adreslerine ihtiyaç duymaktadır. IP-adres.com olarak Youtube DNS ayarlarını sizlere sunuyor, nasıl güncelleme yapacağınız konusuna ilişkin çeşitli bilgiler aktarmayı ihmal etmiyoruz. Bu noktada gerekli olan faktör, DNS ayarlarınızı protokol üzerinden yapılandırmaktır.

Youtube DNS

Yapılandırma sonrasında video portalını sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Günümüzde kitlelerin ilgisini çeken ve aktif olarak Türkiye’den 10 milyona yakın kişinin günlük bağlantı kurduğu Youtube DNS ayarlarının güncellemesiyle beraber sizlere kaliteli bir hizmeti sunuyor.

En kullanışlı DNS ayarları hangileridir?

Eğer DNS kaynaklı sorun yaşamıyor, internetinizle alakalı bir yavaşlama durumu varsa bu durumda tarayıcınıza hitap eden bir DNS’e geçiş yapmak doğru olacaktır. Doğru bir DNS ayarı ile hem internet tarayıcınız hızlanır, hem de sorunsuz kullanım ortamı yaratabilirsiniz. Youtube DNS konusuna ilişkin olarak yer alan DNS ayarlarımızı siteden görebilirsiniz.

VPN ile bağlantı kurmak mümkün mü?

VPN programları ile sorunsuz bağlantı kurma olanağı söz konusudur. Bu gibi platformlarda bağlantınızı hem hızlı, hem de aktif olarak kullanabilmek adına ZenMate ve benzeri VPN programlarına yönelmenizi öneriyoruz. Aktif olarak 35 milyon kişinin tercihi olan ZenMate, sizlere sadece Youtube DNS konusunda değil, aynı zamanda yasaklı sitelere de bağlantı kurma konusunda yardımcı olacaktır.

Protokol ayarları üzerinden uygulayabileceğiniz DNS ayarları şunlardır:

  • 209.244.0.3 – 209.244.0.4 (en hızlı DNS’dir.)
  • 208.67.222.222 – 208.67.220.220

2016-2017 yılının Youtube DNS konusunda en hızlı ve çabuk çözümler üreten DNS ayarı olarak biliniyor. Bu DNS ayarlarını “ağ bağlantılarım” kısmından güncelleyebilir, kullanım ortamları yaratabilirsiniz. Bu DNS ayarları sayesinde Youtube kaynaklı bir yavaşlama yaşıyorsanız tamamen çözüme kavuşturmak mümkündür. Önemli olan faktör, bu tip video portallarını hızlı kullanmak açısından önemlidir.

Videoları 720p ve 1080p kalitesi ile izleyebilir miyim?

Evet. Üst kısımda sunduğumuz çözüm önerilerinden herhangi birisini ele alırsanız, sorun yaşamadan Youtube DNS olanaklarından faydalanabilir, yüksek çözünürlükle videoları izleme şansına erişebilirsiniz. Youtube bazlı olarak yaşanan sorunları bir kenara bırakmak adına DNS ayarlarınızı gözden geçirin.